V epizodi #41 je bil moj gost Sašo Dolenc, znanstveni pisatelj, filozof in komunikator znanosti.
Read MoreV epizodi #40 je bil moj gost Adrian P. Kezele, avtor več kot petdesetih knjig, učitelj, predavatelj in raziskovalec zavesti.
Read MoreV epizodi #39 je bil moj gost Zlatko Blažič, predsednik Društva Srečanje, društva za pomoč odvisnikom in njihovim družinam, psihoterapevt ter, avtor odlične knjige Zgodovina moje heroinske odvisnosti.
Read MoreV epizodi #38 z dr. Veroniko Podgoršek, terapevtko s petnajstimi leti izkušenj s področja družinske in zakonske terapije, govoriva o partnerskih odnosih in problematiki nezvestobe v razmerjih.
Read MoreV epizodi #37 z Miho Mazzinijem, pisateljem, antropologom in znanim kolumnistom, govoriva o življenju, ustvarjalnosti in Slovencih.
Read MoreV epizodi #36 z Borutom S. Pogačnikom, sociologom in psihoterapevtom, govoriva o uporabnosti filozofije, ki jo je promoviral znani slovenski psiholog Martin Kojc, predvsem v svoji najbolj znani knjigi Učbenik življenja.
Read MoreV epizodi #35 z dr. Urbanom Kordešem, profesorjem kognitivne znanosti, govoriva in filozofirava o misteriju zavesti.
Read MoreV epizodi #34 z Nejcem Misom, slovensko legendo tekmovalnih videoiger, govoriva o neverjetnem trendu rasti popularnosti t.i. elektronskih športov / e-Sports.
Read MoreV epizodi #33 z Marko Juhantom, specialnim pedagogom za motnje vedenja in osebnosti, govoriva o izzivih in različnih načinih vzgoje novodobnih otrok.
Read MoreV epizodi #32 s psihoterapevtko in doktorico medicine Mino Paš govoriva o temeljnih razlogih za odvisnosti in zlorabe substanc; vplivu travm, čustvenih bolečin, genetike in vzgoje na razvoj odvisnosti; problematiki odvisnosti v moderni družbi in različnih pristopih za reševanje; težavah kriminalizacije odvisnosti in stigmatizaciji odvisnikov.
Read MoreV epizodi #31 z Đorđe Aleksić Dimitrijevićem debatirava o povezavah med filozofijo in znanostjo; obstoju ter dojemanju materialističnega sveta; najtrdnejših aksiomih in resnicah; o zavesti ter doživljanjih prve osebe; nivojih resničnosti ter ekperimentiranja; o psihedelikih in vplivih kemijskih procesov na doživljanje; povezavi med telesom ter zavestjo in kulturi debatiranja v sodobni družbi.
Read MoreV epizodi #30 z Dušanom Osojnikom, učiteljem bonpu zena, govoriva in ne govoriva o tradiciji zen budizma ter disciplini zazen.
Read MoreV epizodi #29 sem govoril z Leo Zgonik, mojstrico duhovne tehnologije za življenje in Tjašo Macerl, sociologinjo, ki se ukvarja z energijskimi metodami za izboljševanje kvalitete življenja.
Read MoreV epizodi #28 sem govoril z Mihom Geršičem, soustanoviteljem uspešnega projekta Popolna Postava.
Read MoreV tokratni epizodi sem govoril z dr. Igorjem Kononenkom, rednim profesorjem na Fakulteti za računalništvo in informatiko v Ljubljani.
Read MoreV tokratni epizodi sem govoril z Antonom Majhnom in Janom Pinteričem o trenutni družbeni krizi in ukrepih, ki jih je sprožila epidemija novega Korona virusa (SARS-CoV-2).
Read MoreV tokratni epizodi sem govoril z dr. Črtom Lobodo, specializantom infektologije. Govoriva o trenutno najbolj aktualni oz. edini temi: pandemiji novega koronavirusa COVID-19.
Read MoreV tokratni epizodi, z učiteljem joge Robertom Hönnom, govoriva o globinah prakse in filozofije joge.
Govoriva o tem kaj joga je, in kaj joga ni; konceptu in paradoksu cilja v praksi meditacije; objektivnem in subjektivnem zaznavanju realnosti; iluziji časa; svobodni volji; konceptu ega; problemu hiearhičnega pogleda na področju duhovnosti in o izkušnjah doseženih s pomočjo psihedelikov.
Read MoreV tokratni epizodi podkasta, s psihoterapevtom Markom Videtom, govoriva o globinah različnih manifestacij uma, doseženih s pomočjo psihedelikov - trenutno zakonsko prepovedanih substanc.
Govoriva o znanstvenih in kliničnih potencialih substanc, kot so psilocibin (nore ali svete gobice), LSD, meskalin, MDMA oz. Ekstazi in DMT, ki ga najdemo v zvarku Ayahuasce; potencialnih tveganjih in kontraindikacijah, ki so lahko prisotne ob uživanju; pomembnosti namena in okolja (set & setting); kategorizaciji MDMAja in nevrotoksičnosti; izkustvih enotnosti, svetosti, brezpogojni ljubezni in resnice; razširjeni kartografiji človeške psihe, ki jo je razvil Stanislav Grof; konceptu slabih in zahtevnejših tripov ("bad" trips); pomembnost integracije psihedeličnih izkušenj; zgodovini prohibicije teh substanc in prihodosti integracije teh orodij v zahodno družbo.
Read MoreV tokratni epizodi z Žigo Vavpotičem govoriva o razlikah med Kitajsko in zahodno poslovno ter politično kulturo v 21. stoletju.
Dotakneva se tematik kot so: njegove izkušnje in mnenje o kitajskem načinu družbene ureditve, lokalni projekti, pri katerih je Žiga sodeloval oz. bil njihov pobudnik (Zavod Y, Simbioza ...), izzivi Slovenije in njenega političnega sistema v eri avtomatizacije in globalizacije, univerzalni temeljni dohodek in pomembnost vrednote svobode govora za sodobno družbo.
Read More